Trudna sztuka parkowania przed wylotem?

Teoretycznie wszystko powinno iść gładko: parking, transfer, wylot, przylot, transfer, parking. Niestety – na każdym z tych etapów coś może pójść nie tak i przyjazd na lotnisko własnym samochodem może wcale nie być tak prosty, jak się wydaje.

Oceń swoje potrzeby

Oczywiście – chodzi o to, żeby poszukać parkingu, który będzie miał wolne miejsca, który będzie bezpieczny i zapewni przewóz na i z lotniska. To wszystko podstawy. Warto jednak pamiętać o tym, żeby w swoich planach uwzględnić choćby czas wylotu i przylotu: jeśli wypadnie to w weekend, trzeba liczyć się z większym ruchem, a także tym, że na niektórych parkingach, mimo wcześniejszej rezerwacji, miejsc nie będzie. Wybierając najlepszy parking przy Ławicy Poznań, można to ryzyko zminimalizować do zera, ale na wszelki wypadek i tak warto mieć „plan B”.

Na tym etapie warto też podsumować prognozowane koszty i odłożyć nieco większą kwotę. Przyda się, jeśli na przykład przylot się opóźni albo zdecydujesz się dłużej zostać w podróży. Wtedy trzeba będzie dopłacić za dodatkowy czas na parkingu.

Wybierz parking stosownie do czasu

Wiele parkingów ma wydzielone części godzinowe (dla tych, którzy tylko podrzucają bliskich na lotnisko), krótko, średnio i długoterminowe. Różnią się one cenami i są opłacalne przy różnym czasie pozostawienia pojazdu. Na prywatnych parkingach często dziś rezygnuje się z tego podziału, po prostu ustalając cennik w taki sposób, aby cały plac postojowy funkcjonował jako parking długoterminowy. Przeglądając oferty poszczególnych parkingów, warto mieć to z tyłu głowy, bo kiedy nie uda się znaleźć idealnego rozwiązania, zawsze można zadzwonić, opisać swoje potrzeby, a niewykluczone, że da się ustalić satysfakcjonujące warunki.

Jak parkować spokojnie?

Nigdy nie przyjeżdżaj na parking lotniskowy równo z założonym czasem. Trzeba mieć jakiś zapas, ponieważ pewnych sytuacji przewidzieć się nie da. Na miejscu trzeba też będzie poświęcić chwilę na podpisanie umowy albo nawet samo odpowiednie ustawienie auta. Przed przyjazdem warto telefonicznie lub mailowo upewnić się, że na parkingu są na przykład szersze miejsca, jeśli takie jest z jakiegoś powodu potrzebne. Przede wszystkim jednak upewnij się, jak dojechać na parking. Większość jest dobrze oznakowana, ale może być różnie: niektórzy potrafią ukraść nawet drogowskaz, a wtedy idealnie jest przynajmniej ogólnie kojarzyć drogę.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *